Šestý zápas v BHLA jsme také vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 18. 12. 2010, 21.30 až 23.00 hodin)

HC D. B. : HC Kostelec 5:2


Sestava HC D. B.: Venca – Werek, Kudla – Richmond, Coach – Spencr, Pišta – Milouš, Zliky, Vítas – Špatenka, Šub, Thomas – Soptík, Kali, Píštala – TlapGóly: 2. Pišta 14. Milouš (Zliky) 28. Thomas (Špatenka) 33.Spenc(Richmond) 37. Coach (Richmond) pocet fanoušku HC D. B. ÷ 25, (vývoj výsledku 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2) HC D. B. / HC Kostelec: vyloucení: 5 / 6, využití presilovky: 0 / 0, v oslabení: 1 / 1 Tri hvezdy HC D. B. : 1. Venca 2. Thomas (1+0) 3. Spencr (1+0)

Strucný komentár k zápasu:
V predehrávce jarního kola jsme se utkali s týmem HC Kostelec. V brance hostu jsme mohli videt novou posilu soupere a to Filipa Dvoráka, bývalého brankáre HC Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, kterého již ve druhé minute prekonal presnou strelou k tyci náš bek Pišta. Ve ctvrté minute zápasu jsme meli k dispozici presilovou hru. Nejen, že se nám nepodarilo vstrelit gól, ale dokonce jsme inkasovali, po té co Richmond za naší brankou podklouzl a jeden z hrácu soupere namazal svému spoluhráci pred naší klec, který tam byl zcela osamocen a bez vetších potíží Vencu prostrelil. Stejnou mincí jsme souperi oplatili ješte do prestávky. Po zbytecném vyloucení Coache jsme minutu pred koncem první tretiny hráli ve ctyrech. Na stec souperovi branky se vydali Zliky a Milouš, kterí predvedli nádhernou souhru, na jejímž konci druhý jmenovány nejdríve nastrelil brankáre soupere a odražený puk dorazil za jeho záda. V 18. Minute bylo opet srovnáno, když Vencu prekonal nejlepší strelec lonského rocníku BHLA Venca Hlavác po sólovém úniku. Toto byl poslední gól, který jsme inkasovali. Strážce naší branky Venca predvedl nekolik duležitých zákroku, hlavne pri presilových hrách soupere a proto jsem ho zvolil za první hvezdu našeho týmu v tomto utkání. Náš tretí a jak se pozdeji ukázalo vítezný gól dal Thomas po nahrávce od Špatenky. Po trech minutách tretí tretiny nás do dvoubrankového vedení poslal tvrdou a presnou ranou Spencr, který si pred Fílu vybruslil z poza branky. Na konecných 5:2 dal Coach, který lehce tecoval strelu svého spoluhráce Richmonda. V tomto zápase dali tri z peti našich gólu beci a výrazne tak prispeli k našemu vítezství.. V polovine letošního rocníku BHLA jsme se stali pulmistry. Zatím jsme ani jednou nenašli premožitele a s 12 body bezpecne vedeme. Celkem jsme souperum vstrelili 44 branek a pouze 12 jich naši dva gólmani inkasovali.
Za HC D. B. Školník

V tretím zápase jsme zvítezili.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 6. 11. 2010, 16.45 až 18.15 hodin)

HC D. B. : HC Roudná 9:3


Sestava HC D. B.: Venca – Werek, Coach – Spencr, Pišta – Milouš, Zliky, Vítas – Kudla, Richmond, Thomas – Tlap, KaliGóly: 3., 8., 16. a 40. Kudla (na 1. a 2. Zliky, na 4. Spencr) 30. Richmond 17. a 31. Milouš (na 1. Vítas, na 2. Kali 40. Tlap (Zliky) 41. Kali pocet fanoušku HC D. B. ÷ 20, (vývoj výsledku 0:1, 4:1, 4:3, 9:3)

HC D. B.: / HC Roudná, vyloucení: 2 / 2, využití presilovky: 2 / 0, v oslabení: 0 / 1

Tri hvezdy HC D. B. : 1. Kudla (4+0) 2. Milouš (2+0) 3. Richmond (1+0)

Strucný komentár k zápasu:
Souper se po našem zaváhání v obranném pásmu dostal do vedení již v 38 sekunde zápasu. Tato rychle inkasovaná branka nás ale neskolila. Na lede zacal úradovat Kudla, který v tomto zápase nastoupil v útoku. Cistým hattrickem otocil vedení na naší stranu. A když v 17 minute pridal ctvrtý gól Milouš, tak si naši hráci mysleli, že o výsledku je rozhodnuto a každý z nich se sólovou akcí snažil dosáhnout vstrelení gólu a vylepšit si osobní statistiku. Ale ejhle souper dokázal behem dvou minut snížit na rozdíl jediné branky, a rázem byl zpátky ve hre. Asi zlomový okamžik zápasu prišel pul minuty pred koncem druhé tretiny, kdy Richmond pri našem oslabení, nahozeným pukem, za hranicí našeho obranného pásma smerem k pulce zaskocil brankáre soupere, kterému kotouc propadl až za brankovou cáru. Díky této povedené strele se stal Richmond tretí hvezdou našeho výberu. Od té doby už dokázali skórovat jen naši hráci. Šestý gól pridal svou druhou úspešnou trefou Milouš a stal se druhou hvezdou našeho týmu. Na 7:3 zvýšil Kudla svým ctvrtým gólem v tomto utkání a zasloužene se stal první hvezdou HC D. B.. Jako první hrác našeho klubu a ne li ze všech týmu BHLA dokázal v jednom zápase ligy dát ctyri branky. Post útocníka mu v tomto zápase více než svedcil. Ukázal našim strelcum jak bojovat pred brankou a hlavne využívat šance. Osmý zásah pridal Tlap po dorážce. Vstrelení branky oslavil pádlováním jako kajakár, a tempu, které nasadil by steží stíhal i Martin Doktor. Náš poslední gól pridal Kali, po nekolika nevyužitých šancích se konecne gólove prosadil. V tomto utkání jsme využili obe dve presilovky a v tretím zápase po sobe jsme dokázali skórovat v oslabení. Za zmínku stojí, že všechny tri góly dokázal dát Richmond, jednou mel souper presilovku 4 na 3 a dvakrát klasickou pocetní výhodu 5 na 4.
Za HC D. B. Školník

I v druhém zápase jsme vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 30. 10. 2010, 20.00 až 21,45 hodin)

HC Fantom : HC D. B. 2:3


Sestava HC D. B.: Venca – Werek, Coach – Spencr, Pišta – Milouš, Zliky, Vítas – Špaténka, Tlap, Thomas – Soptík, Kali, Richmond

Góly: 11. Milouš (Vítas) 17. Zliky (Werek) 33. Richmond

pocet fanoušku HC D. B. ÷ 40, (vývoj výsledku 2:0, 2:1, 3:1, 3:2)
HC Fantom / HC D. B.: vyloucení: 6 / 5, využití presilovky: 1 / 1, v oslabení: 0 / 1
Tri hvezdy HC D. B. : 1. Venca 2. Richmond (1+0) 3. Zliky (1+0)


Strucný komentár k zápasu:
V druhém zápase BHLA jsme se v derby utkali s týmem HC Fantom. Že nepujde o lehký zápas jsme vedeli hned od zacátku, se souperem jsme svádeli boj o každý puk. K videní byl rychlý kombinacní hokej v podání obou dvou mužstev. Toto utkání bylo podle me zatím nejlepší, které mohli diváci v BHLA videt. Jediné co malinko kazí celkový dojem z tohoto zápasu je chování jednoho hráce soupere, který svým zbytecným neustálým napadáním a sekáním vyprovokoval i menší potycku. A nyní zpátky k dení na lede, vedení jsme se ujali v 11 minute, kdy jsme po dobu pul minuty meli presilovku 5 na 3. Po 21 vterinách dvojnásobné pocetní výhody nás poslal do vedení Milouš, kterému asistoval Vítas. Potrestali jsme vyloucení Honzy Machu a Ondry Kokšu. Na dva nula zvýšil Zliky, který tecoval tvrdou strelu od Werka. Presne s druhou sirénou prišel do našich rad šok. Špatenka chybnou nahrávkou vybídl ke skórování Luboše Pudilu, který v pádu prekonal bezmocného Vencu. Tento gól by si zasloužil nominaci na zlatou helmu BHLA, kdybychom ji v lize meli. Celou prestávku se naši hráci z inkasovaného gólu oklepávali. Na zacátku druhé tretiny došlo k mnoha zajímavým momentum. V 31 minute byli za vzájemnou potycku vylouceni 3 hráci, z toho jeden z našeho týmu a dva z Fantomu. Minutu na to se pocet hrácu na lede vyrovnal, po vyhození puku mimo hrište, které nám predvedl Coach. Po pul minute od tohoto okamžiku nám bylo ješte hur, když za faul byl vyloucen Pišta, a souper mel presilovku 4 na 3. Zhruba šest sekund pred tím, než souper mel být v peti, zavesil tvrdou strelou po sólovém úniku Richmond. Ale i souper dokázal dvojnásobnou presilovku využít, když po nekolika strelách a dorazech Vencu prekonal Míra Valeš. Jednobrankové vedení se nám povedl už uhájit do konce zápasu, který jsme dohrávali ve ctyrech. Celkem toto utkání sledovalo približne 50 diváku, kterým poradatelé za odmenu otevreli obcerstvení prímo u ledové plochy. Velké podekování si zaslouží naši skalní fanoušci, kterí hnali naše hráce dopredu svým skandováním. A nejlepší pokrik, který znel z naše kotle byl: My máme Školníka šálálálála.. Dekuji Vám všem ?, HC D. B. OLÉÉ.
Za HC D. B. Školník

První zápas v BHLA jsme presvedcive vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 23.10.2010, 19,45 až 20,15 hodin)

HC Kostelec : HC D. B. 0:7


Sestava HC D. B.: Nanuk – Werek, Kudla – Spencr, Pišta – Kali – Milouš, Zliky, Vítas – Špaténka, Tlap, Thomas – Richmond, Šub, Soptík

Góly: 27 a 30. Richmond (na první Zliky) 10. Šub (Richmond) 20. Soptík (Richmond) 27.Vítas (Zliky) 36. Kali 37. Zliky (Werek))

pocet fanoušku HC D. B. ÷ 35, (vývoj výsledku tretiny 1:0, 4:0 a 2:0)

HC Kostelec / HC D. B.: vyloucení: 4 / 2, využití presilovky: 0 / 2, v oslabení: 0 / 1

Tri hvezdy HC D. B.: 1. Richmond (2+1), 2. Nanuk (první 0 v BHLA), 3. Soptík (1+0)


Strucný komentár k zápasu:
V prvním zápase BHLA 2010/2011 jsme se utkali s mužstvem HC Kostelec, které nepochybne patrí k tem lepším v lize, ale tento zápas jim nejak nevyšel. Výkon soupere mi pripomínal naše vystoupení v prvním zápase lonské sezóny, kdy jsme pusobili stejne bezmocne jako hráci Kostelce v tomto utkání. Vedení jsme se ujali v 10 minute díky presnému zakoncení Šuba. Tento gól nás docela uklidnil. Na dva nula zvýšil možná i trochu se štestím Soptík, který doklepl plachtící puk do branky po žabce od Richmonda a díky tomu se stal tretí hvezdou týmu HC D. B. v tomto zápase. Náš tretí gól pridal po využité presilovce Richmond, který v tomto utkání hrál s velkou chutí o cemž svedcí i to, že si celkove pripsal 6 plusových bodu a zasloužene se stal první hvezdou našeho týmu v tomto zápase. Za pouhých 23 sekund jsme se radovali po ctvrté díky Vítasovi. Ješte do konce druhé tretiny pridal v našem oslabení svuj druhý gól v tomto utkání a náš celkove pátý Richmond. Po dvou tretinách už bylo víceméne o našem vítezství rozhodnuto, i když v hokeji je všechno možné. Do poslední cásti šli naši hráci s cílem pomoc Nanukovi k první vychytané nule v BHLA, což se jim povedlo, a náš gólman se stal zasloužene druhou hvezdou HC D. B.. Ješte jednou jsme dokázali využít presilovku a to díky Kalimu, který po individuální akci pridal naší šestou branku. Na konecných 7:0 upravil 7 minut pred koncem, po nahrávce od Werka hrajícího s císlem 7, Zliky. Celkový prubeh tohoto utkání byl zatím nejklidnejší ze všech odehraných zápasu s týmem Kostelce v zápasech BHLA. Diváci mimo 7 platných gólu videli i dva neuznané. První jsme dali my, ale kotouc nebyl celým objemem za brankovou cárou. A druhý dal souper po signalizovaném postavení mimo hru.
Za HC D. B. Školník

Zacala nová sezóna 2010/2011 HC Dolní Bukovsko
 Kanadské bodování hrácu HCDB 2009/2010


V šestém zápase s HC Křída jsme zvítězili.
(zimní stadion Soběslav, neděle 17.1. 2010, 16,30 až 18,00 hodin)

HC D. B. : HC Křída 7:3


Sestava HC D. B.: Nanuk - Wěrek , Kudla - Spencr, Pišta - Coach, Prkýnko - Zliky,Píšťala, Klikr - Thomas, Šub, Špatenka - Richmond, Ríša, Soptík

počet fanoušků HC D. B. ÷ 25, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 0:1, 3:1, 3:3, 7:3) využití přesilovky HC D. B. / HC Křída: 1/0, v oslabení 0/1

Góly:
61. a 70. Richmond (na první Thomas, na druhý Klikr)
20. Wěrek (Zliky)
21. Kudla (Richmond)
26. Zliky
57. Klikr (Richmond)
58. Spencr


Stručný komentář k zápasu:
V šestém zápase BHLA jsme se utkali s hokejisty HC Křída, kteří nás v tomto ročníku dokázali zatím jako jediní porazit. Do tohoto zápasu jsme šli s cílem jim porážku oplatit, což se nám na konec povedlo :. V šesté minutě po zaváhání našich hráčů, se před našim gólmanem Nanukem ocitli dva hráči soupeře zcela osamoceně a jeden z nich ho bez větších potíží překonal. Vyrovnávací gól dal ve dvacáté minutě náš bek Wěrek, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu na to přidal naší druhou branku Kudla, který tak využil přesilovou hru, po vyloučení hráče soupeře za ošklivě vypadající faul na Thomase, kterému se naštěstí nic nestalo. Třetí přesný zásah jsme viděli po sólové akci Zlikyho. V té době si asi nikdo nepřipouštěl, že by soupeř mohl vyrovnat, ale v pětapadesáté minutě to bylo po třech, navíc třetí branku dal soupeř při naší přesilovce, po smolném pokusu o nahrávku se puk odrazil k hráčům soupeře. Během následujících tří minut jsme rozhodli o výsledku zápasu. Čtvrtý gól dal Klikr a ukázal, že i méně technicky zdatný hráč v našem klubu dokáže vstřelit vítěznou branku. Spoluhráči na ledě, ho nenechali, aby mohl vstřelený gól oslavit po svém a hned se na něj vrhli jak vosy na bonbón. Na pět tři zvýšil tvrdou střelou Spencr a stal se tak našim třetím bekem, který v tomto zápase skóroval. Zbývající dva přesné zásahy si připsal náš nejlepší střelec v BHLA Richmond. Na první gól mu přihrál Thomas, který zavezl puk do útočného pásma a pak mu ho přenechal. Při druhé brance mu nahrál Klikr. Oba dva gólmani nám předvedli jak zlikvidovat trestné střílení. Za nás neuspěl v druhé minutě Richmond a Nanuk se vytáhl dvě minuty před koncem zápasu. Zlým mužem zápasu se stal Píšťala, který byl společně s protihráčem vyloučen do konce utkání za vzájemnou potyčku. V tomto zápase nás přijelo podpořit přibližně dvacetpět fanoušků, kteří hnali naše hráče dopředu.
Za HC D. B. Školník

Přátelský zápas s HC Fantom.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí 3.1. 2010, 20,45 až 22.15 hodin)

HC D. B. : HC Fantom 7:6


Sestava HC D. B.: Honza - Wěrek, Prkýnko - Richmond, Tlap - Pišta, Kali - Víťas, Zliky, Fugas - Šub, Thomas, Špatenka - Milouš, Gordon

počet fanoušků HC D. B. ÷ 7, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:6)

Góly:
22, 23 a 35. Šub (na první Gordon, na druhý Milouš)
2. Richmond
11 a 21. Thomas (na první Špatenka, na druhý Zliky)
16. Prkýnko (Thomas)

Stručný komentář k zápasu:
Vzhledem k tomu, že ani jeden z našich brankářů nemohl v tomto přátelském zápase chytat, postavil se do naší branky Honza Marek, kterého už jste mohli vidět v utkání mezi hráči HC D. B.. V tomto přátelském klání byl k vidění pěkný a hlavně čistý hokej od obou mužstev. Ukázalo se, že i v derby mezi těmito rivaly může utkání probíhat v klidu a bez zbytečných emocí. Hned v druhé minutě nás Richmond poslal do vedení, ale za pět minut na to dokázal soupeř vyrovnat. Poté jsme začali přidávat góly hlavně díky důrazu před brankařem Fantomasem, kterému jeho spoluhráči při bránění do půlky zápasu moc nepomáhali. Stále jsme si udržovali nejméně jednogólový náskok. Od jednadvacáté minuty začala na ledě úřadovat naše nejproduktivnější útočná lajna v tomto zápase ve složení: Špatenka, Šub a Thomas, jejíž hráči dali pět z našich sedmi gólů v tomto střetnutí. Během jednoho střídání dokázali brankáře soupeře překonat třikrát a rázem jsme vedli 6:2. V pětatřicáté minutě přidal gól Šub a tím zkompletoval hattrick v tomto utkání, a celkově druhý v této sezóně :. Bohužel toto byla poslední branka, kterou naši hráči dokázali dát. Zhruba od půlky zápasu se střelecky dokázali prosadit jen hráči soupeře, kteří se nám díky tomu přiblížili na rozdíl jediného gólu. Takto těsné vítězství se nám nakonec povedlo uhájit až do konce. Na tento zápas se přijelo podívat sedm našich fanoušků. Možná se vám to zdá málo, ale na přátelský zápas v neděli večer si myslím, že to je slušný počet..
Za HC D. B. Školník

Pátý zápas v BHLA s HC Kostelec jsme vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 28.12. 2009, 17,30 až 19,00 hodin)

HC D. B. : HC Kostelec 3:2


Sestava HC D. B.: Venca - Spencer, Kudla - Ričmond, Pišta - Coache, Prkýnko - Milouš, Píšťala, Zliky - Šub, Thomas, Špaténka - Víťas, Tlap, Soptík - Klikr, Gordon

počet fanoušků HC D. B. ÷ 40, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2) využití přesilovky HC D. B. / HC Kostelec: 1/0

Góly:
12. Spencr (Píšťala)
42. Ričmond (Víťas)
43. Šub

Stručný komentář k zápasu:
Pouhé dva dny po čtvrtém zápase ligy BHLA, ve které jsme se utkali s HC Fantom na nás čekal další těžký soupeř a to HC Kostelec. Podle dosažených výsledků, bylo zřejmé, že vítěz tohoto zápasu se ujme vedení v lize. Do tohoto zápasu nemohl nastoupit náš zkušený bek Wěrek. Stáli jsme před otázkou, koho dát ke Kudlovi místo něj. Po dlouhém váhání jsme sáhli po Spencrovi. Jak se ukázalo ve dvanácté minutě při dvojnásobné přesilovce, toto řešení bylo výborné. Tři hráči soupeře bránili, jak nejlíp mohli, ale Píšťala přihrávkou od branky na modrou nabil Spencrovi a ten tvrdou střelou, k naší velké radosti, propálil vše, co mu stálo v cestě. Od té doby se ani jeden tým nemohl gólově prosadit. To se změnilo ve dvaatřicáté minutě po našem propadnutí ve středním pásmu, kdy hráči soupeře dokázali vyrovnat. Deset minut na to jsme mohli sledovat nejlepší útočnou akci, kterou naši hráči předvedli, od doby kdy byl náš klub založen. Víťas vjel do útočného pásma na osamoceného beka, a místo střely, nebo pokusu ho obejít volil nahrávku. Ze začátku to vypadalo jako pirueta v krasobruslení, ale ve finále z toho vznikla zadovka, která přesně sedla na čepel Ričmonda a ten se řítil sám na brankáře Kostelce Jéžu, kterého přesnou střelou překonal. Tato akce velmi posílila sebevědomí všech našich hráčů, což minutu na to dokázal Šub, který vjel do útočného pásma a tentokrát místo nahrávky volil střelu, která skončila až v síti a tím jsme se ujali vedení o dvě branky. Soupeř chvilku na to, po zaváhání našich beků dokázal snížit na rozdíl jediného gólu a tím se znovu dostat do zápasu. Ale těsný výsledek už jsme udrželi. V tomto zápase si patnáct našich hráčů připsalo po plusovém bodě, což dokazuje, že náš tým netáhne jen pár nejlepších hráčů, ale je to o týmovém výkonu a duchu. Naši fanoušci opět nezklamali, a naše hráče přijeli podpořit. Odměnou jim byla děkovačka našich hráčů :.
Za HC D. B. Školník

Čtvrtý zápas v BHLA s HC Fantom jsme vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 26.12. 2009, 22,00 až 23,30 hodin)

HC D. B. : HC Fantom 2:1


Sestava HC D. B.: Venca - Wěrek , Kudla - Coache, Ríša - Pišta, Prkýnko - Ričmond,Píšťala, Zliky - Šub, Thomas, Špaténka - Víťas, Milouš, Tlap - Klikr, Gordon

počet fanoušků HC D. B. ÷ 40, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 2:0, 2:1) využití přesilovky HC D. B. / HC Fantom: 1/1

Góly:
4. a 16. Ričmond (na první Gordon)

Stručný komentář k zápasu:
Ve čtvrtém zápase ligy BHLA jsme se utkali v derby s hokejisty HC Fantom. Vzhledem k tomu že na tento zápas přišlo sedmnáct našich hráčů, tak jsme nasadili šest beků a jedenáct útočníků. To znamenalo, že jeden centr musel nastupovat ve dvou pětkách, čehož se ujmul Ričmond. Hned v prvním střídání čtvrté útočné lajny ve složení Klikr, Ričmond a Gordon jsme se radovali z gólu. Ukázalo se, že i slabší bruslaři dokážou připravit gólovou šanci, Klikr houževnatě napadal hráče soupeře při rozehrávce a Gordon svou přihrávkou vybídl Ričmonda ke skórování. Druhý gól přidal v přesilové hře pět na čtyři, náš jediný střelec v tomto zápase Ričmond. Sice dal dva góly, ale nevím, jestli mu to bude stačit k vítězství v sázce, kterou uzavřel s našim fanouškem Kráťou :. Od šestnácte minuty se na ledě začal svádět urputný, ale zároveň čistý boj pod dohledem dvou rozhodčích a to Medvěda (z HC Fantom) a Maška (z HC Kostelec), které na poslední chvíli sehnali zástupci z Fantomu. Oba dva si jako sudí odbyli asi premiéru. Sice se svého úkolu zhostili důstojně, ale ukázalo se, že v takto vypjatých utkáních je třeba, aby zápas rozhodovali zkušenější arbitři.. A nyní zpátky k dění v zápase. Jediný gól, který Venca dostal, padl v přesilové hře. Hráči soupeře se dostali do přečíslení, které bohužel pro nás provedli ukázkově. Velmi aktivně a dobře hrající Dědek nahrál Macháčkovi před zcela odkrytou branku a ten bez potíží snížil v zhruba polovině zápasu na rozdíl jediného gólu. Dědek, kterého naši hráči odstavovali od puku jen zřídka, sváděl boj s Vencou docela často, ze začátku utkání po zaváhání jednoho z našich beků se řítil na naší branku sám. Ukázalo se, že náš gólman si dobře postavil branku a zazněla ozvěna z nastřelené tyčky. Velké poděkování si zaslouží naši věrní fanoušci, kterých se i přes tuto pozdní hodinu sešlo okolo 40. Byla to zatím největší návštěva na náš zápas v letošní sezóně.
Za HC D. B. Školník

Třetí zápas v BHLA s HC Hlavatce jsme vyhráli.
(zimní stadion Soběslav, 19.12. 2009, 21,00 až 22,30 hodin)

HC D. B. : HC Hlavatce 7:2


Sestava HC D. B.: Nanuk - Wěrek , Kudla - Pišta, Prkýnko - Ričmond, Tlap - Víťas,Píšťala, Zliky - Šub, Thomas, Špaténka - Klikr, Soptík, Gordon

počet fanoušků HC D. B. ÷ 20, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 6:0, 6:2, 7:2)

Góly:
10. Thomas
16. Píšťala
15. a 49. Ričmond (na první Tlap)
31. a 41. Zliky (na druhý Kudla)
68. Špaténka (Šub)

Stručný komentář k zápasu:
V třetím zápase ligy BHLA jsme se utkali s hokejisty HC Hlavatce. Hned ze začátku zápasu začal dokazovat rozhodčí, že pánem na ledě je on a poslal nás nekompromisně do třech. Tuto dvojnásobnou přibližně minutu trvající početní výhodu soupeř nevyužil, i když rozestavení našich hráčů nebylo ideální. Když jsme byli ve čtyřech tak už se hráči soupeře nedostali ani do tlaku. Toto bravurně zvládnuté oslabení velmi posílilo celý náš tým. Od tohoto okamžiku jsme se dostali do nátlaku, který se stupňoval a v 10 minutě jsme se zaslouženě ujali díky Thomasovi vedení. Abychom mohli točit tři kompletní lajny musel někdo z našich útočníků v tomto zápase nastoupit na pozici beka. Nikomu se do zádu moc nechtělo, až se toho ujal Tlap. Sice na jeho útočných choutkách bylo vidět, že v obraně není zvyklí, ale pokud se zapomněl v útočném pásmu tak ho někdo ze spoluhráčů v obraně zastoupil. Dvakrát musel blížící se gólovou situaci hasit Soptík. S přibývajícím časem jsme postupně přidávali góly, ale za stavu 5:0 jsme malinko povolili a hokejisté Hlavatců se začali dostávat do šancí, kterým musel čelit náš brankář Nanuk, který porušil tradici a v tomto zápase dostal pouze dva góly místo obvyklých pěti, které v letošní sezóně zatím dostával pomalu pravidelně. Do sestavy se po operaci vrátil uzdravený Špaténka a hned se zapsal do listiny střelců našeho klubu, po výtečné nahrávce od Šuba. Šub podobně vybídl ke skórování i Thomase, ale ten bohužel jeho nahrávku neproměnil a střelil puk přímo do lapačky brankáře soupeře. Hráči Hlavatců se přeci jenom dočkali gólu v přesilovce. Potrestali docela přísné vyloučení Kudly, po zaváhání našich beků. Velmi dobře si počínala v tomto zápase naše udržovací útočná lajna ve složení: Klikr, Soptík a Gordon. Sice ani jeden z nich gólmana soupeře nedokázal překonat, ale svůj úkol neinkasovat při jejich pobytu na ledě splnili na jedničku. Poděkování si zaslouží naši věrní fanoušci, kteří jeli naše hráče podpořit i v tomto nevlídném počasí. Celou třetinu z nich tentokrát tvořili děvčata :.
Za HC D. B. Školník

Druhý zápas v BHLA s HC Roudná jsme vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 21.11. 2009, 19,30 až 21,00 hodin)

HC D. B. : HC Roudná 6:1


Sestava HC D. B.: Venca - Wěrek , Kudla - Coach, Ričmond - Pišta - Víťas,Píšťala, Soptík - Zliky, Milouš, Tlap - Klikr, Šub, Thomas

Počet fanoušků HC D. B. ÷ 20, (vývoj výsledku z našeho pohledu: 4:0, 4:1, 6:1 / třetiny: 0:0, 3:0, 3:1)

Góly:
21. Zliky (Milouš)
22. Ričmond
26. Milouš (Tlap)
32. Thomas (Klikr)
37. a 45. Wěrek (na první Víťas)

Stručný komentář k zápasu:
V našem druhém zápase ligy BHLA jsme se utkali s hokejisty HC Roudná. I když si mnozí hráči i fanoušci našeho klubu, mohli podle našich loňských výsledků s tímto soupeřem myslet, že v tomto zápase půjde jen o to kolik dáme gólů, opak byl pravdou. Pomalu do poloviny zápasu se nám nepovedlo dát gól, i když první velkou šanci na vstřelení branky z našeho klubu měl v deváté minutě Tlap, který se řítil sám na brankaře soupeře, ale nedokázal ho překonat. Chvilku na to musel náš gólman Venca zneškodnit tutovou šanci soupeře, když puk bez větších problémů chytil před brankovou čarou do lapačky a tím podržel naše šance na vítězství v tomto utkání. První gól jsme viděli až v jednadvacáté minutě a postaral se o něj Zliky, kterému asistoval Milouš. Soupeř v té době měl přesilovku pět na čtyři, ale místo toho aby zavěsil tak inkasoval. Druhou branku přidal za necelou minutu na to, po individuální akci Ričmond, který se v tomto zápase obětoval ve prospěch týmu a nastoupil na pozici beka, i když všichni dobře víme, že ho to táhne spíš do útoku. Chvilku na to Tlap odčinil své zaváhání z promarněné šance z první třetiny a za brankou soupeře vybojoval puk, který předložil Miloušovi a ten se při zakončení nemýlil. Dvě minutu po začátku poslední třetiny úspěšně dorážel Klikrovo střelu, pomalu z nulového úhlu Thomas a tím nás poslal do čtyř brankového vedení. Zhruba dvanáct minut před koncem zápasu, se hráči soupeře se po našem zaváhání v obranném pásmu dočkali alespoň čestného úspěchu v podobě gólu. Od té doby už statistik zápasu zapsal pouze náš bek Wěrek, který během posledních osmi minut dokázal dvakrát skórovat, a tím upravil konečné skóre tohoto zápasu na 6:1 pro náš klub. V tomto zápase nás přijelo povzbudit přibližně dvacet našich skalních fanoušků, kteří nám zůstali věrní i po minulém nepovedeném utkání. Zlým mužem zápasu byl náš bek Coach (Míchal), který mimo dvou dvouminutových vyloučení dostal ke konci zápasu i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a tím pádem získal v tomto zápase čtrnáct trestných minut.
Za HC D. B. Školník

První zápas s HC Křída jsme nezvládli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 14.11. 2009, 21,00 až 22,30 hodin)
HC D. B. : HC Křída 1:5

Sestava HC D. B.: Nanuk - Wěrek , Coach - Kudla, Pišta - Zliky,Píšťala, Soptík - Tomas, Prkýnko, Víťas - Šub, Tlap
Počet fanoušků HC D. B. ÷ 10 (vývoj výsledku z našeho pohledu: 0:1, 1:1, 1:5)
Gól: 15. Wěrek
Stručný komentář k zápasu:
V našem prvním soutěžním zápase ligy BHLA 2009/2010 jsme se utkali s hokejisty klubu HC Křída, se kterými jsme se střetli i v prvním zápase minulého ročníku. Za to co loni jsme se z vítězství radovali my, letos zaslouženě vyhrál soupeř. To co bylo pro náš tým charakteristické v loňské sezóně a hlavně i v letošní přípravě, to znamená kombinační hokej ze zajištěné obrany jsme v tomto zápase vůbec nepředvedli. Toto byl náš nejhorší výkon, kterým jsme od založení našeho klubu prezentovali! Novinkou v zápasech letošního ročníku BHLA je to, že každý zápas ligy řídí delegovaný rozhodčí. Na začátku zápasu se domluvilo, že budeme hrát 3 třetiny po 15 minutách čistého času. Soupeř se ujal vedení minutu před koncem první třetiny, kdy potrestal vyloučení Píšťali. Na tento gól jsme ještě před první přestávkou dokázali zareagovat díky Wěrkovi, který se ujal puku v našem obraném pásmu, přejel s ním pomalu celé kluziště až do našeho útočného pásma a tvrdou střelou vyrovnal. V té době asi nikdo z našich hráčů ani fanoušků nečekal, že toto byl první a zároveň i poslední gól, který jsme v tomto zápase dali. Sice jsme měli docela dost slibných šancí, hlavně při přesilovkách, ale někdy nám chyběl i tolik potřebný kousek štěstí, aby puk skončil v brance. Za to soupeř trestal vyloučení našich hráčů nekompromisně, postupně dal branky po již zmiňovaném vyloučení Píšťali, dále Kudly a na konec Tlapa a tím využil všechny tři přesilovky, co v tomto utkání měl k dispozici. Náš gólman Nanuk si i přes pět inkasovaných branek zaslouží pochvalu, jen těžko mohl s dorážkami z těsné blízkosti před jeho brankou, nebo při přečíslení dva na gólmana něco víc dělat.Pochvalu také zaslouží naši vynikající fanoušci, kteří opět ukázkově fandili …
Za HC D. B. Školník

Přátelský zápas s HC Kostelec.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí 31.10. 2009, 20,00 až 21,30 hodin)
HC D. B. : HC Kostelec 6:1

Sestava HC D. B.: Venca - Kudla, Pišta - Coache, Prkýnko - Wěrek, Šub - Píšťala, Zliky, Milouš - Tomas, Víťas, Tlap - Fugas, Soptík, Richmond
(vývoj výsledku z našeho pohledu: 3:0, 3:1, 6:1)
Góly:
63. a 66. Víťas (na 1. Tlap, na 2. Richmond) 58. Šub 14. Richmond 64. Píšťala (Zliky) 38. Zliky (Milouš)
Stručný komentář k zápasu:
V našem šestém přátelském zápase jsme se utkali s hokejisty klubu HC Kostelec. Hned od začátku zápasu se toto utkání odehrávalo ve velkém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba dva gólmani si připsali po nějakém tom zákroku. To se změnilo ve čtrnácté minutě, kdy nás poslal do vedení Richmond. Po 14 minutách od vstřelení prvního gólu náš tým do dvou brankového vedení poslal Zliky po pěkné nahrávce od Milouše. Třetí gól za náš tým dal Šub, který v tomto zápase nastoupil na pozici beka, abychom mohli točit tři kompletní lajny. V tuto chvíli se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto, ale soupeř po našem zaváhání dokázal snížit na 3:1 z našeho pohledu. Od této doby nám Víťas začal dokazovat, že v zápasech s HC Kostelec se mu střelecky daří. Nejprve dorazil do prázdné branky střelu Tlapa a tím dal náš čtvrtý gól a v dalším střídání skvěle využil nahrávku od Richmonda a tím podtrhl naše vítězství 6:1 v tomto zápase. Nejhezčí branku zápasu, a to tu pátou za náš klub dal Píšťala, který do vyložené šance nahrál Zlikymu, ale ten místo střely volil nahrávku zpět na Píšťalu a ten před sebou měl zcela odkrytou branku. Co vám budu povídat, tohle nešlo nedat.. Gólman Venca přispěl k našemu vítězství několika důležitými zákroky, kdy se hráči soupeře hlavně po našich chybách dostávali do slibných šancí.
Za HC D. B. Školník

Přátelský zápas s HC Hlavatce.
(zimní stadion Soběslav 18.10. 2009, 18,30 až 20,00 hodin)
HC D. B. : HC Hlavatce 11:5

Sestava HC D. B.: Nanuk - Wěrek, Coache - Prkýnko, Pišta - Píšťala, Zliky, Milouš - Kudla, Richmond, Víťas - Thomas, Šub
(vývoj výsledku z našeho pohledu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5, 11:5)
Góly: 54., 55. a 64. Píšťala (na 1. a 3. Wěrek, na 2. Richmond) 19. Víťas (Richmond) 30. a 31. Kudla (na 2. Richmond) 43. Prkýnko (Kudla) 1. Zliky (Wěrek) 61. Richmond (Kudla) 10. Milouš (Zliky) 66. Šub (Richmond)
Stručný komentář k zápasu:
V tomto našem pátém přátelském zápase jsme se utkali s hokejisty klubu HC Hlavatce. Na první buly zápasu se za náš tým postavil Píšťala, který uspěl a vyhraný kotouč poslal na Wěrka. Ten vyslal puk podél mantinelu do útočného pásma soupeře na Zlikyho, který nás již přibližně v 10 sekundě utkání poslal přesnou střelou do vedení. Toto byl zatím nejrychlejší gól našeho týmu, od doby jeho založení. Soupeře tato rychle inkasovaná branka nijak nezlomila a dál houževnatě bojoval, díky čemuž se mu povedlo v 8 minutě vyrovnat. Hra se od té doby přelévala z jedné strany na druhou v rychlém tempu. Obě mužstva měli spoustu šancí ke vstřelení branky. Hráči soupeře hlavně kvůli tomu, že naši útočníci se moc nevraceli do našeho obranného pásma pomoc našim bekům. Gólman soupeře předvedl pár bravurních zákroků, při kterých se mu povedlo zlikvidovat tutové šance našich hráčů. Nicméně jsme pomalu, ale jistě začali přidávat další branky a drželi si alespoň jednogólový náskok. Vzhledem k tomu, že jsme v tomto zápase měli k dispozici 5 beků, musel jeden z nich jít do útoku. Tohoto úkolu se ujal Kudla a dvěma přesnými zásahy během jednoho střídání potvrdil svoji chuť na střílení gólů. Jubilejní 10 branku za náš klub dal Píšťala, který tímto přesným zásahem dosáhl hatriku v tomto utkání. Za HC D.B. Školník

Přátelský zápas s HC Roudná.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí 19.9. 2009, 20,15 hodin)
HC D. B. : HC Roudná 8:7

(vývoj výsledku z našeho pohledu: 0:1; 3:1; 3:3, 4:3; 4:4; 4:5; 7:5; 7:6; 8:6; 8:7)
Góly:
10., 23. a 46. Šub (na 1. Soptík, na 2. Zliky)
17. a 59. Zliky (na 1. Šub, na 2. Dědek)
39. a 43. Dědek (na 1. Thomas, na 2. Zliky)
14. Prkýnko (Soptík)

Stručný komentář k zápasu:

Tento zápas byl náš druhý přátelák v této sezóně. Prvního jsem se nezúčastnil, proto píšu komentář až k tomuto zápasu. Na toto utkání bohužel přijelo z našeho klubu více diváků než hráčů. K dispozici jsme měli gólmana Nanuka a jen sedm hráčů do pole. V tomto zápase za nás nastoupil náš nový hráč Pišta, který bude převážně nastupovat na pozici beka. Není mezi námi úplně neznámý, v loňské sezóně patřil mezi naše nejvěrnější fanoušky. A nyní něco málo o zápase, který se hrál v tak husté mlze, že ze střídačky nebylo vidět, jestli puk letí do branky, nebo mimo ní. Jestli padl gól, nebo ne jsme poznali až podle zvuku, který puk způsobil po nárazu, anebo podle reakce gólmanů a hráčů. Soupeř měl k dispozici o dva hráče víc než my a proto s každou další minutou byla vidět na našich hokejistech přibývající únava. Mnohokrát se stalo, že u dvířek naší střídačky se potkalo hned několik hráčů odhodlaných jít střídat, tak jsem je musel malinko usměrnit :. Na našeho gólmana se často řítili osamocení útočníci soupeře, kteří své brejky dokázali využít. Nejlepším našim střelcem v tomto zápase se stal Šub, který tři krát skóroval. Nejvíce povedených obraných zákroků nám předvedl Prkýnko a Dědek ukázal, že velmi skvěle ovládá svou hokejku i v útočné fázi.
Za HC D.B. školník

Začala nová sezóna 2009/2010 HC Dolní Bukovsko

Poslední zápas v BHLA jsme vyhráli.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 14. 3. 2009)
HC D. B. : HC Kostelec 3:2

Góly:
23. Špatenka (Richmond) na 1:1
55. Víťas (Richmond) na 2:1
61. Zliky (Píšťala) na 3:2

Stručný komentář k zápasu:

Do tohoto zápasu jsme šli s vědomím, že pokud chceme ligu BHLA vyhrát musíme s mužstvem HC Kostelec alespoň remízovat. Ze začátku na nás soupeř vlítnul ve velkém stylu, s čímž jsme počítali. Na našich hráčích se zdatně projevilo, že se na ledě oběvili po měsíční pauze. V tomto zápase byl náš gólman Venca vytížený jako nikdy před tím, hráči soupeře na něj vysílali jednu střelu za druhou. Díky tomu, že se mu ze začátku povedlo udržet čisté konto, držel naše naděje na vítězství v lize. Tento zápas byl docela vyhecovaný a chvílemi docházelo i k ostřejším střetům. Značnou mírou k tomu přispělo, že obou týmům šlo o vítězství, aby se v BHLA umístili co nejlépe a hlavně nepříliš povedený výkon rozhodčího, který chvílemi nevěděl, co má pískat.. Jednogólový náskok soupeře smazal Špatenka tvrdou střelou po výborném uvolnění od Richmonda. Druhý gól za HC D. B. dal Víťas, který dal teprve svoji druhou branku v BHLA, ale za to velmi důležitou. Tím nás zhruba 10 minut před koncem nasměroval k vítězství. Ale soupeř se nevzdal a svojí bojovností dokázal vyrovnat. Potom zaúřadoval náš nejlepší střelec Zliky, který opět stál v pravý čas na pravém místě :. Píšťala mu přesnou přihrávkou nastřelil hokejku a od té se puk k velké radosti všech našich hráčů i výborných fanoušků odrazil do branky. Po konečném hvizdu hokejisté nezapomněli poděkovat našim příznivcům, kteří jim fandili a společně mohli začít slavit vítězství v BHLA :. HC D. B. OLÉ :
Za HC D.B. školník

Přátelský zápas s HC Chrášťany.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí 21. 2. 2009)
HC D.B. : HC Chrášťany 15:9

Góly:
Zliky: 6 gólů, 2 asistence
Thomas: 3 góly, 3 asistence
Prkýnko: 3 góly, 2 asistence
Špaténka: 2 góly, 2 asistence
Kudla: 1 gól, 2 asistence

Stručný komentář k zápasu:

Možná jste si všimli, že u našich střelců nejsou zaznamenány časy, kdy dosáhli gólu. Je to zapříčiněno tím, že v době konání tohoto přátelského zápasu se spousta našich hráčů a fanoušků účastnila hasičského bálu u nás v Dolním Bukovsku a tak na zimním stadionu ve Veselí nebyl nikdo, kdo by to zaznamenal. K sepsání komentáře použiji údaje, které mi poskytli naši hráči, kteří nás reprezentovali a kterých bylo jak šafránu. Hráčů soupeře byla dvojnásobná přesila, na víc jsme měli jen dva beky, kteří když byli na střídačce tak se hokejisté Chrášťan dostávali do gólových šancí, které využívali. Hrstka statečných hráčů hájících barvy našeho klubu si šáhla ke dnu svých fyzických sil, což se jim vyplatilo. Odměnou za jejich předvedený výkon je to, že i v tomto malém počtu dokázali nad hokejisty Chrášťan zvítězit. V tomto utkání naši hráči překročili hranici sta vstřelených gólů v této sezóně (bohužel se mi zatím nepovedlo zjistit, kdo byl střelcem toho stého gólu 9). Našeho desátého gólu dosáhl Kudla po individuální akci, kdy přejel s pukem celé kluziště a pak zavěsil. Jak jménem svým tak i za ostatní členy HC D. B. (hokejisty, fanoušky, funkcionáře) našim klukům děkuji za důstojné reprezentování a nasazení v tomto zápase.
Za HC D.B. školník


Zápis z TURNAJE Fantomu - VESELÍ 15.2.
ZDE


Devátý zápas jsme těsně vyhráli.
(zimní stadion Soběslav, 7. 2. 2009)
HC D.B. : HC Hlavatce 3:2

Góly:
7. Thomas (Šub) na 1:0
8. Zliky (Pinky) na 2:0
62. Zliky (Klikr) na 3:2

Stručný komentář k zápasu:

Hráči soupeře se na rozdíl od minulého zápasu sešli ve větším počtu a na jejich výkonu a předvedené hře se to projevilo. Během prvních 8 minut se nám poveldo dát dva góly a v tu chvíli si asi nikdo z našich hráčů nepřipouštěl, že by se vývoj tohoto zápasu mohl vyvíjet jinak než k našemu vítězství. Měli jsme více ze hry, ale nepovedlo se nám přidat další gól. Na začátku zápasu jsme se s hráči soupeře dohodli, že místo vyloučení bude po faulu následovat trestné střílení. Tuto výhodu jsme měli celkově třikrát, ale ani jeden z našich exekutorů nabídnutou šanci neproměnil. Byli to Zliky, Píšťala, a Dědek, které vždy gólman Hlavatců vychytal. Soupeř se díky naší obranné hře dostával do šancí jen ojediněle, ale přesto z toho dokázal vytěžit maximum a v 58 minutě po šťastném góle dokonce vyrovnat. Po té se na ledě začal odehrávat taktický boj, při kterém se obě dvě mužstva snažili zavěsit, ale hlavně neinkasovat. Zliky svým patnáctým vstřeleným gólem v BHLA strhl vedení opět na naší stranu. Po tom už jsme se plně soustředili na to, aby se hráči soupeře co nejméně dostávali do blízkosti našeho gólmana Venci, což se nám docela povedlo, a díky tomu jsme si připsali velmi cenné vítězství.
Za HC D.B. školník


Osmý zápas skončil našim zaslouženým vítězstvím.
(zimní stadion Veselí nad Lužnicí, 31. 1. 2009)
HC D.B. : HC Fantom 6:0

Góly: 17. Šub (Kudla) na 1:0
18. Koky (Zliky) na 2:0
23. Richmond na 3:0
38. Richmond (Mach) na 4:0
51. Píšťala (Kudla) na 5:0
58. Koky na 6:0

Stručný komentář k zápasu:

Ze začátku zápasu jsme s hokejisty soupeře sváděli urputný boj o každý puk a kousek ledu, ale naši hráči se na rozdíl od hráčů soupeře dostávali i do zakončení. Před blížícím se koncem první třetiny nastala osudová minuta zápasu, během které jsme šli do vedení 2:0 a od té doby jsme ovládli dění na ledové ploše v plné míře. Naši hráči předváděli velmi pěkný kombinační hokej, za vydatné podpory výtečných fanoušků, kteří svým skandováním a pokřiky strhli celé naše mužstvo k famóznímu, nevídanému, neuvěřitelnému a brilantnímu výkonu(nevěděl jsem jaký výraz mám pro náš výkon v tomto zápase použít, tak jsem pro jistotu uvedl všechny : ). Sice se nějací naši hráči dopouštěli malinkatých chyb, ale buď je dokázali za včasu napravit sami, nebo je někdo zastoupil. S přibývajícím časem se náš výkon stupňoval a na hokejkách soupeře se odrážela nervozita z toho, jak jsme přidávali góly. Do poslední třetiny jsme šli s cílem pomoc našemu gólmanovi Vencovi k druhé vychytané nule v BHLA, což se bez větších potíží povedlo. Jediný nehezký moment zápasu přišel po nechtěné srážce hráčů Píšťali a Medvěda. Oba dva budou muset navštívit zubaře, ale i takové momenty bohužel k hokeji patří. V tomto zápase předvedli naši hráči i fanoušci nejlepší výkon od doby kdy byl klub HC D. B. založen, za což jim touto cestou děkuji.
Za HC D.B. školník


Přátelský zápas s HC Roudná.
(zimní stadion Soběslav 25. 1. 2009)
HC D.B. : HC Roudná 5:8

Góly:
15. Zliky (Kudla) na 1:2 21. Thomas na 2:4 28. Thomas na 3:4 30. Kudla na 4:4 55. Dědek na 5:7

Stručný komentář k zápasu:

Vzhledem k tomu, že šlo o přátelský zápas tak někteří naši hráči nedodrželi v sobotu večer a hlavně přes noc na neděli životosprávu, což na jejich výkonu bylo vidět. Hokejisté soupeře nám hned od začátku ukázali jak dobře ovládají hru a hlavně kombinaci ve středním pásmu. Přibližně po pěti minutách co utkání začalo se hráči Roudné dostali do vedení, když San nešťastně tečoval střelu od modré a Nanuk byl bez šance na úspěch. Po celý zápas jsme jen dotahovali vedení soupeře, ve 30. minutě se nám povedlo dokonce i vyrovnat, ale to byl poslední světlý moment v tomto zápase, který jsme předvedli. Naši hráči nebyli schopni předvést jakoukoliv kombinaci, o čemž svědčí i fakt, že čtyř z pěti gólů jsme dosáhli po individuální akci. I když jsme si vytvořili i docela dost tutových šancí, tak jsme je buď naší nemohoucností, nebo díky zákrokům gólmana soupeře nedokázali využít. Nejhezčí akci jsme viděli, když Kudla tvrdou střelou nechtěně našel hokejku Zlikyho, který lehkou tečí zavěsil. Prostě stál v pravý čas na pravém místě :.
Za HC D.B. školník

Sedmý zápas jsme vyhráli.
HC D.B. : HC Hlavatce 10:0

Góly:
7. Richmond (Klikr) na 1:0 9. Koky (Zliky) na 2:0 14. Thomas (Šub) na 3:0 22. Klikr (Zliky) na 4:0 28. Zliky (Richmond) na 5:0 40. Pinky (Vítas) na 6:0 41. Richmond (Míchal) na 7:0 43. Koky (Wěrek) na 8:0 54. Zliky (Prkýnko) na 9:0 58. Wěrek(Koky) na 10:0

Stručný komentář k zápasu:

Zápas s HC Hlavatce byl hned od začátku poznamenán tím, že protihráčů se sešlo jen 7 a tak se domluvili dvě přestávky, aby si hráči soupeře mohli aspoň na chvilku vydechnout. Tento zápas by se nechal přirovnat ke hře kočky s myší. Je jasné, že dvojnásobná převaha našich hráčů nad hokejisty soupeře se musela na konečném výsledku projevit. Díky tomu jsme hned ze začátku utkání určovali tempo a během prvních 14 minut šli do vedení 3:0. A pokud už se hráči soupeře dostali do nějaké větší šance tak nás gólman Venca nezklamal a střelu chytil. V dnešním zápase si tak po zásluze připsal první čisté vychytané konto, i když v tomto utkání to měl jednoduší než u ostatních zápasů v BHLA. Čtyři naši hráči dali v tomto utkání za náš tým HC D.B. po prvé v lize gól, byli to Koky, Richmond (ty si připsali dokonce 2 zásahy), Pinky a Klikr. Největší ovace následovali po desátém góle, který dal Wěrek . Vzhledem k tomu, že tohoto zápasu jsem se osobně nemohl zúčastnit, bych chtěl poděkovat za podklady ke komentáři a statistiky o zápase naší nejvěrnější fanince Nanukové (přítelkyně našeho gólmana Nanuka). Za HC D.B. Nanuková a školník

Šestý zápas skončil našim vítězstvím.
HC D.B. : HC Roudná 17:6

Góly:
12.,14.,17.,22.,30. a 56. Zliky (na 2. Thomas, na 3. a 6. Píšťala, na 5. Wěrek)
5. a 34. Thomas (na 1. Zliky,na2. Prkýnko);7. a 26. Píšťala (na 1. Klikr,na2. Zliky)
53. a 61. Špatenka (na 1. Kudla, na 2. Zliky)
33. Míchal; 46. Víťas (Prkýnko) 44. Gordon (Míchal); 47. Wěrek (Klikr)
56. Soptík (Píšťala)

Stručný komentář k zápasu:

V tomto zápase jsme nad HC Roudná stejně jako v minulém utkání s tímto týmem zvítězili o 11 gólů, již v páté minutě jsme šli do vedení a to nám pomohlo. Celkem jsme dali 17 gólů, z toho jich 6 dal náš nejlepší střelec Zliky, který tak stanovil nový klubový rekord a jako první se v tabulce střelců BHLA dostal nad 10 gólů. Velkou nevýhodou soupeře bylo to, že v jeho dresech nastoupilo pouze 9 hráčů, kterým ke konci utkání docházeli síly, čemuž se nemůžeme divit. To nás lákalo k tomu, že všech pět našich hráčů působících na ledě útočilo a vůbec jsme nemysleli na obranu, což náš soupeř dokázal nemilosrdně potrestat vstřelenými góly, při kterých gólman Nanuk nemohl většinou nic dělat. Nejhezčí akci zápasu jsme viděli, když Píšťala přesnou přihrávkou v pravý čas uvolnil svátečního střelce Soptíka, který nekompromisně zavěsil a sklidil největší aplaus. Prvního gólu se dočkal i největší srdcař týmu Gordon, který si tak dal dárek ke svým 30. narozeninám, které v sobotu večer společně s ním oslavila i většina členů HC D.B.. Každý hráč, který v tomto zápase za náš tým nastoupil si připsal aspoň jeden kanadský bod ať už za gól, nebo nahrávku, což by mohlo být příslibem do zbývajících zápasů, které nás v BHLA ještě čekají.
Za HC D.B. školník

Pátý zápas skončil remízou.
HC D.B. : HC Fantom 2:2

Góly:
1. Špatenka (Richmond) na 1:0
36. Wěrek (Kudla) na 2:1

Stručný komentář k zápasu:

V pátém zápase jsme mohli jít do vedení již krátce po začátku utkání, ale Zliky na gólmana hostí nevyzrál. To se chvilku na to povedo, když Richmond po domluveném signálu uvolnil vyhozením okolo mantinelu Špaténku a hráči soupeře se mu mohli podívat jen na záda a na to jak překonal jejich gólmana. Vyrovnání přišlo po napatrném zaváhání naší obrany. První střelu náš gólman Venca ještě stačil vyrazit betonem, ale u následné dorážky zcela osamoceného hráče soupeře byl bezmocný. Náš druhý gól jsme dali při početní výhodě 4 na 3. Tůmka z rohu kluziště namazal Věrkovi, který tvrdou střelou nedal gólmanovi soupeře sebemenší šanci na úspěch. Potom jsme měli celou řadu vyložených šancí, ale nepovedlo se nám soupeři odskočit na rozdíl dvou gólů. Po vyrovnání začaly na ledě vládnou emoce a na trestné lavici stále někdo seděl. I když jsme soupeře dostali pod velký tlak a jasně jsme ho přestříleli tak už se nám nepovedlo skórovat a strhnout tím vítězství na naší stranu. Na závěr bych chtěl jménem HC D.B. poděkovat všem našim fanouškům, kteří nám při tomto utkání fandili, a doufám, že nás přijedou podpořit i při našich dalších zápasech.
Za HC D.B. školník

Čtvrtý zápas jsme zvládli.
HC D.B. : HC Roudná 12:1

Góly:
15 Zliky na 1:0                           37. Fíla (Špatenka) na 7:1
17. Špatenka (Fíla) na 2:0        43. Wěrek (Fíla) na 8:1
18. Kudla (Zliky) na 3:0            46.Zliky (Thomas) na 9:1
21. Thomas (Zliky) na 4:0        53. Fíla (Špatenka) na 10:1
32.Fíla (Klikr) na 5:1              54. Šub (Špatenka) na 11:1
34. Šub (Thomas) na 6:1        59. Píšťala (Zliky) na 12:1

Stručný komentář k zápasu:

Zápas s HC Roudná jsme dle výsledku jednoznačně vyhráli,ale soupeř nás ze začátku svou hrou překvapil,a naši útočníci nemohli dát gól.V 15 minutě se nám povedlo dát na 1:0 a během dalších 5 minut jsme zvýšili na 4:0 a to nás uklidnilo.Hráči soupeře se ale nevzdali a dokázali dát aspoň jeden čestný gól.Naši beci pouštěli útočníky soupeře samotné před gólmana Vencu,který za náš tým chytal v BHLA po prvé.Na obhajobu našich zadáků je nutno podotknout,že 3 z nich jsou útočníci,tak je to táhlo do předu a díky tomu se hráči soupeře dostávali osamoceně do nájezdů na našeho gólmana,který svými zákroky tým podržel.Potom už se střelecky prosadili jen naši hráči,v čele s Fílou,který dokázal dát hatric. Nejhezčí nahrávku předvedl Kudla,který přesným pasem přes celé střední pásmo našel Špatenku,ale ten bohužel nedokázal nabídnutou šanci proměnit.
Za HC D.B. školník

V předehrávce jarního kola jsme zvítězili!
HC D.B. : HC Křída 5:3

Góly:
8. Špatenka (Thomas) na 1:0
9. Píšťala (Zliky) na 2:0
11. Thomas (Špatenka ) na 3:0
19. San (Dědek) na 4:3
45. Zliky (Dědek) na 5:3

Stručný komentář k zápasu:

I když jsme během čtyř minut šli do vedení 3:0 tak se soupeř nevzdal a dál houževnatě bojoval, což se mu vyplatilo a povedlo se mu po našich chybách vyrovnat. Hráči soupeře se dokázali dostat osamoceně do blízkosti Nanuka a ten byl u dvou gólů zcela bezmocný, ale v mnoha případech tým podržel a tím i šance na naše vítězství. Hlavně hráči první pětky se dopustili mnoha chyb. Za stavu 3:3 záleželo na tom, kdo dá dříve gól a půjde vítězství naproti. To se díky Sanovi a zákrokům Nanuka povedlo nám. Pak jsme zvýšili na 5:3 díky Zlikymu, který dal nejhezčí gól zápasu. Gólmana soupeře si položil a pak už měl lehký úkol jak zavěsit (povídal, že už věděl od modré ,jaké zakončení zvolí :). Nejhezčí asistenci předvedl Thomas, který uvolnil Špatenku a ten tvrdou ranou skóroval.
Za HC D.B. školník

Sezónu jsme zahájili vítězstvím!
HC D.B. : HC Křída 6:0

Góly:
Hlaváč 2 (Víťas)
Špaténka 2 (Klička)
Zliky (Kovář)
Píšťala (Hlaváč)

Stručný komentář k zápasu:

Soupeře jsme přehráli o čemž svědčí i dosažený výsledek.Gólman nás v mnoha situacích podržel,někdy s notnou dávkou štěstí.Skvělá práce obrany podpořená útočníky,kteří ukázali své schopnost při vstřílení gólů,ale gólmanovi soupeře jich mohli dát ještě víc,kdyby dokázali střílet více na horu a využít tak jeho největší slabiny.Bez větších problému jsme zvládli i tři oslabení do kterých nás poslal sudí,který malinko pomáhal soupeři. Dokonce Píšťala dokázal jednou v oslabení skórovat.Nejhezčí asistenci předved Tomas,který namazal Špaténkovi a ten z této pozice nemohl minout.
Za HC D.B. školník

Druhý zápas nám nevyšel - 15.11.2008
HC D.B. : HC Kostelec 5:8

Góly:
11. Píšťala (Víťas) na 1:1
15. Zliky (San) na 2:2
24. Šub (Pinky) na 3:3
26. Thomas (Víťas) na 4:3
31. Kudla na 5:4

Stručný komentář k zápasu:

Zápas s HC Kostelec nedopadl dle našich představ,i když jsme soupeře přestříleli tak jsme nedokázali zvítězit.Ze začátku jsme vždy dotahovali jedno gólový náskok soupeře pak jsme vedli 4:3 a 5:4,ale nedokázali jsme odskočit na rozdíl 2 gólů.Zlomové byly dva body zápasu.Nevyužitá přesilovka 5 na 3,při které jsme se nedostali do tlaku,ba co víc ještě jsme inkasovali a sedmý gól soupeře který byl hodně laciný a jde na vrub Nanuka,který podcenil lehké nahození. Tento nepovedený moment po té odčinil několika bravůrnímy zákroky,kdy mužstvo podržel.Naši útočníci však již nedokázali skórovat ani při závěrečném tlaku.Za posledních 40 minut jsme ani jednou nedokázali překonat gólmana soupeře a to rozhodlo o tomto výsledku.Nejhezčí gól dal Kudla střelou od modré,kdy z gólmana udělal diváka.Nejhezčí asistenci měl Víťas,který namazal Thomasovi před zcela odkrytou branku a ten se z této pozice nemýlil.
Za HC D.B. školník